Statystyki - ile osób ogląda tę stronę?

Dotychczas bazowałem na informacjach uzyskanych ze statystyki STAT 4U - pokazuje ona tylko odwiedziny internautów, wchodzących przez stronę główną. Natomiast nie pokazuje osób, które wchodziły poprzez przeglądarki szukając informacji np. o Bocku, Angelusie Silesiusie, zamku, herbach, flagach, Podiebradach, artystach oleśnickich itp.

I tak, z statystyki STAT4U wynika, że w czasie istnienia strony weszło przez stronę główną 94 254 internautów (na chwilę pisania tekstu). Nie jest to dużo i nic nie mówi o tym, czego szukali odwiedzający. Ostatnio uzyskałem dostęp do statystyki serwera, na którym jest umieszczona strona. Z nich można uzyskać więcej informacji. Niestety, mam je tylko od lutego 2008 r. Nie jestem znawcą tych statystyk, jeśli się mylę i czytają to osoby mające większe pojęcie niż ja - proszę o informacje.

Ile osób odwiedziło stronę w 2008 roku?

Jak wynika z powyższej tabeli oglądało stronę 64 675 internautów unikatowych (w tym przypadku pomija się wchodzących powtórnie) i 89 316 wizyt (w tym przypadku odnotowano każdą podwójną, potrójną itd. wizytę. Pominięto wizyty robotów, robaków itp. Internauci przeglądali 36 GB informacji.

W 2009 roku było już więcej odwiedzin.

Liczba wizyt uległa prawie podwojeniu i wyniosła 169 984 i prawie dwukrotnie wzrósł "przerób". Cały czas obserwuje się miesięczny wzrost odwiedzających, ze spadkiem odwiedzin w wakacje.

Niżej statystyki za styczeń 2010 r.

Liczba wizyt w styczniu wyniosła 16 597, z tego powtórnie wchodziło 27 procent.

Niżej tabela pokazująca liczbę wejść z podziałem na dni w styczniu 2010 r.


Czyli miesięcznie w styczniu było wejść 16 397, średnio ok. 550 wejść dziennie. Średnio internauta przeglądał 0,42 MB informacji.

Najczęściej oglądane odsłony w styczniu. Podano tylko pierwsze 25 miejsc.

W tabeli na pierwszym miejscu znak "/" - to strona główna (startowa). Na drugim miejscu - odsłona Nowości. Niektórzy tylko tam zaglądają i nie widząc zmian, zapewne wychodzą. Na trzecim miejscu jest odsłona Oleśnica Podiebradów (trwają obchody roku czeskiego i zapewne odbywa się czytanie i kopiowanie). Na piątym miejscu znalazła się odsłona poświęcona Z. Podurgielowi - okazuje się, że o artyście skazanym w Oleśnicy na zapomnienie - internauci pamiętają. W jednym przypadku otwierano tylko plik graficzny - zdjęcie następcy tronu Cesarstwa Niemieckiego w mundurze SA.

Wnioski:

P.S.
Jeśli czytelnicy strony - znawcy statystyk- wiedzą co to jest "strona wejściowa", "strona wyjściowa", "żądania" i jak należy rozumieć pojęcie "strony" w wyżej pokazanych tabelach - byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.

Od autora Lokacja miasta Oleśnica piastowska Oleśnica Podiebradów Oleśnica Wirtembergów
Oleśnica za Welfów
Oleśnica po 1885 r. Zamek oleśnicki Kościół zamkowy Pomniki Inne zabytki
Fortyfikacje Herb Oleśnicy Herby księstw Drukarnie Numizmaty Ciekawostki (ponad 400 tematów)
Książęce krypty
Kary - pręgierz i szubienica Wojsko w Oleśnicy Walki w 1945 roku
Renowacje zabytków Biografie znanych osób Zasłużeni dla Oleśnicy Artyści oleśniccy
Autorzy Rysowali Oleśnicę Fotograficy Wspomnienia osadników Mapy
Co pod ziemią? Landsmannschaft Oels Wydawnictwa oleśnickie Recenzje
Bibliografia Linki Podziękowania Zauważyli nas
Alte Postkarten - widokówki Fotografie miastaRysunki Interpelacje radnych Odeszli
Nowości
Szukam sponsora do wydania książki o zamku oleśnickim