Marek Nienałtowski
Wymiana tablic informacyjnych i może ... kiedyś ...
22.02.2008 r.

Według kół dobrze poinformowanych (zbliżonych do telewizji wrocławskiej) tablice informacyjne wiszące na zabytkach będą wymienione. Dlatego nie będę odtwarzał dotychczasowych moich uwag, zamieszczonych wcześniej na stronie. O tablicach pisali: Olesniczanin i Panorama Oleśnicka.

W dużych tablicach stojących w mieście (np. przy Bramie wrocławskiej, zdjęcie wyżej) zostaną zapewne naklejone nowe opisy. Mam nadzieje, ze nowe projekty trafią przed wykonaniem do publicznej oceny, poprzez np. wyłożenie ich w bibliotece, zostaną poddane pod dyskusję w TPO lub będą wydrukowane w gazetach oleśnickich. Nie będę musiał wówczas ponownie o nich pisać i sprowadzać TV.

Te wiszące na zabytkach (np. zdjęcie wyżej z lewej) będą musiały iść do wymiany, bo ich poprawić się nie uda (trwale naniesiono tekst). Współczuję osobie, która będzie musiała pisać o zabytkach, skoro nawet najpoważniejsi historycy mają różne zdania, szczegółnie o początkach ich powstania.

Jak znajdę w telewizji specjalistę od heraladyki - poproszę o przyjazd i ośmieszenie władz miasta z powodu debilnego herbu Oleśnicy, przynoszącego wstyd 750. letniemu miastu. Niezależnie od tego, będę pisał do prasy oraz ponownie do wojewody i MSWiA. Nie spocznę, dopóki w pokazanym wyżej miejscu nie zawiśnie normalny herb.

A może Rada Miasta doprowadzi do zmiany głupawej uchwały RM poprzedniej kadencji?Od autora • Lokacja miastaOleśnica piastowskaOleśnica PodiebradówOleśnica Wirtembergów
Oleśnica za Welfów
Oleśnica po 1885 r.Zamek oleśnicki Kościół zamkowy Pomniki Inne zabytki
Fortyfikacje Herb Oleśnicy Herby księstwDrukarnie NumizmatyKsiążęce krypty
Kary - pręgierz i szubienica Wojsko w Oleśnicy Walki w 1945 roku Renowacje zabytków
Biografie znanych osób Zasłużeni dla OleśnicyArtyści oleśniccy Autorzy Rysowali Oleśnicę
Fotograficy Wspomnienia osadników Mapy Co pod ziemią? Landsmannschaft Oels
Wydawnictwa oleśnickie Recenzje • BibliografiaLinkiZauważyli nas Interpelacje radnych
Alte Postkarten - widokówki Fotografie miastaRysunki Odeszli Opisy wybranych miejscowości
CIEKAWOSTKI ZWIEDZANIE MIASTA Z LAPTOPEM, TABLETEM ....
NOWOŚCI