O czym mówił burmistrz Oleśnicy H. Bernacki na posiedzeniu Rady Miasta?
6.12.2008 r.

Zastępca burmistrza Oleśnicy Henryk Bernacki nie wypowiadał się, jak pamiętam, na tematy związane z historią i symboliką miejską Oleśnicy. Kiedy to nastąpiło - okazało się, że mija się z prawdą, wygłasza jakieś dziwne, niezrozumiałe poglądy i nie zna faktów dotyczących powstawania wydawnictw promocyjnych miasta. Wynika to z sformułowań zawartych w relacji Panoramy Oleśnickiej nr 49 z 3-9 grudnia 2008), którą zamieściłem obok.

Dowiedziałem się, że herby Oleśnicy zostały zatwierdzone, cytuję - "nie w Solnikach, ale w Warszawie". Czy to oznacza, że w Solnikach istnieje jakaś nieleglana Komisja Heraldyczna. Czemu akurat w Solnikach? Dlaczego ta wieś kojarzy się nagatywnie burmistrzowi Oleśnicy? A może pomyliło się panu z Cieślami? Ostatnio zamieszczałem herby związane z rodami właścicieli tej wsi. Podawałem, że niektórzy pochodzą z Polski, gdyż polskiego pochodzenia są ich herby.

Burmistrzowi H. Bernackiemu nie może pomieścić się w głowie, że Komisja Heraldyczna te herby zatwierdziła, potem po moim wytknięciu podstawowych błędów w herbie i uchwale - zmieniła zdanie. Miała prawo. Dzisiaj w oparciu o wyrok sądowy, wynikający tylko ze względów formalnych - 750 letnie miasto jest prezentowane przez herb bohomaz i uchwałę nie spełniającą poziomu "ABC małego heraldyka" (same błędy ! ! !). Dzisiaj ten herb i uchwałę wstydzicie się wstawić na stronę UM. Oleśnica jest jednym z nielicznych polskich miast, która nie ma na swojej stronie działu Symbole miasta lub Herb miasta. Dlaczego Wójt Gminy Oleśnica i Starosta Powiatu Oleśnickiego nie wstydzą się swoich herbów? Nawet nie pokażecie na stronie skanów pism kierowanych do Komisji Heraldycznej i ich odpowiedzi. Dlaczego je skrywacie? Czego się boicie?

Burmistrz Oleśnicy H. Bernacki mija się z prawdą podając, że "Panu Nienałtowskiemu nic się nie podoba". To co mi się nie podoba - opisuję na stronie, popierając faktami i zdjęciami. I proszę w swojej krytyce odnosić się tylko do faktów, a nie imaginacji pojawiającej się w pana głowie. H. Bernacki również mija się z prawdą pisząc "Nie podoba mu się też flaga miasta". W którym miejscu piszę, że nie podoba mi się zatwierdzona w 2006 r. flaga miasta? Natomiast prawdą jest, że nie podoba mi się, że używacie flagi, której nie zatwierdziliście w uchwale, zawieszacie flagi niezgodnie z uchwałą i nie macie pojęcia o zawieszaniu flag zgodnie z protokołem flagowym. Zawieszanie (a nie podnoszenie!!!) flag państwowej i miejskiej przy pomocy kawałków drutów - to szczyt niechlujstwa, brak szacunku do flag, patriotyzmu narodowego i miejskiego. Dlaczego się wstydzicie dwa razy w roku stanąć przed flagą państwową lub miejską i uroczyście z udziałem RM i społeczeństwa - ją pdnieść.

Inna rewelacja - czytam "...buble" to opracowania przygotowane przez profesorów i doktorów". Proszę o ich nazwiska ! Chciałbym wiedzieć kto w folderze Oleśnica 2004 (także na tylnej stronie mapy miasta wydanej przez firmę Remedium we współpracy z UM, w całostronicowej reklamie w Gazecie Wyborczej wydanej z okazji 750. lecia lokacji miasta i innych) podawał daty różniące się o 3-50 lat od rzeczywistych, kto podawał informacje z dokładnością wieku, chociaż znane są dokładne daty, kto uśmiercił ród Hohenzollernów, podawał nieprawdziwe informacje o zamku, nieprawdziwe opinie o okresie wojennym ("Oleśnica była pod okupacją niemiecką" - kto te brednie pisze?) itp., itd. Chciałbym się dowiedzieć który profesor podał w całostronicowej reklamie UM w Gazecie Wyborczej sprzed 5. tygodni - tylko dwie daty i jedna z nich była nieprawdziwa ! ! ! Gdyby ich było więcej, to statystycznie byłoby błędnych 50 %. Gdyby część historyczną tych materiałów opracowywali rzeczywiście profesorowie i doktorzy historii z UWr, to nie trzeba byłoby o nich pisać - byłyby bezbłędne.

Dzisiaj jak to piszę (6.12.2008, godz 10.09), na Ratuszu zamiast flagi urzędowej, wisi flaga miejska (już brudna, trzeba ją co tydzień prać!). Panie burmistrzu proszę poczytać uchwałę Rady Miasta i ją realizować. W zeszłym roku wszędzie wieszaliście flagę urzędową ! ! ! Czy nawet takiej prostej rzeczy nie potraficie wykonać?

Panie zastępco burmistrza, proszę czytać dokładnie to, co piszę i nie wypowiadać się wg zasady Jestem burmistrzem - znam się na wszysktkim i na wszystkim najlepiej. Łatwo się ośmieszyć.


Od autora Lokacja miasta Oleśnica piastowska Oleśnica Podiebradów Oleśnica Wirtembergów
Oleśnica za Welfów
Oleśnica po 1885 r. Zamek oleśnicki Kościół zamkowy Pomniki Inne zabytki
Fortyfikacje Herb Oleśnicy Herby księstw Drukarnie Numizmaty Książęce krypty
Kary - pręgierz i szubienica Wojsko w Oleśnicy Walki w 1945 roku Renowacje zabytków
Biografie znanych osób Zasłużeni dla Oleśnicy Artyści oleśniccy Autorzy Rysowali Oleśnicę
Fotograficy Wspomnienia osadników Mapy Co pod ziemią? Landsmannschaft Oels
Wydawnictwa oleśnickie Recenzje Bibliografia LinkiZauważyli nas Interpelacje radnych
Alte Postkarten - widokówki Fotografie miastaRysunki Odeszli

CIEKAWOSTKI ZWIEDZANIE MIASTA Z LAPTOPEM, TABLETEM ....
NOWOŚCI