Apel do radnych z ugrupowania burmistrza Oleśnicy J. Bronsia
28.01.2020 r.

Napisałem do radnych z ugrupowania burmistrza Oleśnicy J. Bronsia, ale nie mogłem znaleźć na stronie olesnica.pl w dziale dotyczącym radnych ich adresów e-mail. Okazało się, że chyba nie do wszystkich dotarł mój apel. Dlatego powtarzam go tutaj.

Państwo radni
W większości nie macie Państwo wiedzy o heraldyce oleśnickiej, pomimo tego będziecie głosować za odrzuceniem proponowanej korekty herbów. Przedstawione herby są współczesne, wykonane w programie komputerowym, czyli dostosowane do komputerowego przetwarzania, co jest ogólnoświatową tendencją. W oparciu o nie można budować współczesną promocję miasta. Poprzednie nie nadają się do większości zaawansowanych działań promocyjnych i mogą tylko wisieć w sali obrad RM. Nie przeczytaliście Państwo żadnego artykułu o błędach w herbach przyjętych przez burmistrza J. Bronsia, z którymi zgadzał się ówczesny Przewodniczący Komisji Heraldycznej MSWiA. Podstawy Waszej decyzji będą niemerytoryczne, a tylko wynikać z chęci dokopania opozycji i poparcia burmistrza Bronsia, bo to za jego przyczyną te błędne herby się pojawiły. Popierając je i flagę Bielska-Białej - jako oleśnicką - wspieracie Państwo głupotę promocyjną miasta.
Żeby wiedzieć jaką szkodę wyrządzacie Oleśnicy - przeczytajcie Państwo przynajmniej o tablicy poświęconej M. Mularczykowi na Boisku Miejskim. Na jej przykładzie widać, że stare herby są bezużyteczne w promocji!!! http://www.olesnica.org/Stadion_%20herb%20bez%20nimbu.htm
Marek Nienałtowski


Od autora • Lokacja miastaOleśnica piastowskaOleśnica PodiebradówOleśnica Wirtembergów
Oleśnica za Welfów
Oleśnica po 1885 r.Zamek oleśnicki Kościół zamkowy Pomniki Inne zabytki
Fortyfikacje Herb Oleśnicy Herby księstwDrukarnie NumizmatyKsiążęce krypty
Kary - pręgierz i szubienica Wojsko w Oleśnicy Walki w 1945 roku Renowacje zabytków
Biografie znanych osób Zasłużeni dla OleśnicyArtyści oleśniccy Autorzy Rysowali Oleśnicę
Fotograficy Wspomnienia osadników Mapy Co pod ziemią? Landsmannschaft Oels
Wydawnictwa oleśnickie Recenzje • BibliografiaLinkiZauważyli nas Interpelacje radnych
Alte Postkarten - widokówki Fotografie miastaRysunki Odeszli Opisy wybranych miejscowości
CIEKAWOSTKI ZWIEDZANIE MIASTA BEZ PRZEWODNIKA....
NOWOŚCI